Adam’s Apple Games Four Humours

1 149 

Adam’s Apple Games Four Humours  Adam's Apple Games Adam’s Apple Games Four Humours 1149 Kč

Popis produktu

Ve hře Four Humours jste lékařem ve středověku a všichni vědí, že vaše osobnost je dána nerovnováhou tělesných tekutin, tzv. čtyřmi humory:

Cholerik (žlutá žluč) – cílevědomý, rozhodný, ctižádostivý.
Sangvinik (červená krev) – hovorný, nadšený, společenský.
Melancholik (černá žluč) – Analytický, zaměřený na detaily, rezervovaný.
Flegmatik (Bílá žluč) – Uvolněný, klidný, pohodový.
Království – složené ze šesti mapových dílků s různými lokacemi – je plné všech typů osobností, od cholerických čarodějů po flegmatické rolníky. Dokažte, že jste nejlepší středověký lékař, a navštěvujte občany po celém království, aby mohli naplnit své životní ambice… nebo jejich nedostatek.

V každém tahu zahrajete lektvar osobnosti z ruky na občana na kartě scény a určíte tak jeho osobnost. Na každého občana lze zahrát jeden ze dvou typů lektvarů a každý žeton hrajete lícem dolů, takže znáte osobnost občana, ale nikdo z ostatních hráčů ji nezná. Jakmile jsou všichni občané na dvou kartách scény pokryti lektvary, vyřeší se všechny lektvary v následujícím pořadí:

Osamělý cholerik vyhrává, zatímco dva nebo více se vyřadí, načež…
Dva nebo více sangviniků vyhrávají, zatímco jeden je vyřazen, načež…
Přesně dva melancholici vyhrávají, zatímco více než dva jsou vyřazeni a jeden se vytratí, načež…
Vyhrává libovolný počet flegmatiků.
Umístěte vítězné lektvary na odpovídající scénu v království… Pokud se žeton melancholika vytratí, umístěte lektvar na sousední scénu spojenou cestou nebo mostem. Po umístění všech lektvarů se podívejte, zda jste splnili některý ze čtyř zobrazených náhodně vybraných cílů, jako například mít lektvar na každém ze šesti dílků mapy nebo obsadit dvě dvojice míst, která jsou spojena mosty. Poté odkryjte čtyři nové karty scén a začněte další kolo.

Když hráč splní cíl, vyřeší se první destička strany. Dílky party jsou podobné scénám s občany, ale je možné na ně hrát ve svém tahu kdykoli ve hře. Jakmile hráči u stolu splní celkem šest cílů, je vyřešena poslední destička strany a hra končí. Hráč s největším počtem splněných cílů vyhrává!

Případně můžete místo společné desky království hrát v režimu “léna”, kdy má každý hráč svou vlastní desku léna. Po vyřešení karet scén hráči umístí svůj vítězný lektvar osobnosti, který zakrývá odpovídající postavu ve vašem lénu. Cíle vás nyní vybízejí k tomu, abyste zakryli všechny postavy určitých typů nebo vytvořili určitý vzor ve svém lénu.

 

Další vlastnosti: EAN 746160597232. 1. Základní hra / rozšíření Základní hra. 2. Minimální věk 10. 3. Jazyk hry anglický. 4. Jazyk pravidel anglický. 5. Minimální počet hráčů 1. 6. Maximální počet hráčů 6. 7. Herní doba (minut) 60. 8. Hodnocení Boardgamegeek (0-10) 7.1. 9. Náročnost (1-5) 2.2. Autor Charlie McCarron.

Katalogové číslo: 746160597232 Kategorie: , , ,

Související produkty