Eagle-Gryphon Games Pergamon

1 299 

Eagle-Gryphon Games Pergamon  Eagle-Gryphon Games Eagle-Gryphon Games Pergamon 1299 Kč

Popis produktu

Pergamon je taktická sběratelská hra s tématem založeným na vykopávkách archeologických nálezů a správě jejich výstavy.

Děj se odehrává v roce 1878, kdy první vykopávky na území dnešního Turecka odkrývají pozůstatky starověkého Pergamonu. Vzácné objevy se brzy dostanou do zahraničí na veřejné výstavy před čekající publikum a vzbudí značnou poctu a slávu.

Hráči se pokoušejí získat federální výzkumné granty na pokrytí nákladů na vykopávky prostřednictvím nabídkového mechanismu. Kdo je skromnější a méně náročný, může vycestovat na vykopávky dříve než jeho konkurenti, přičemž platí pravidlo, kdo dřív přijde, ten dřív kope. Na pozdější výpravy zůstanou jen fragmenty. Nalezené poklady jsou umístěny na hodnotných výstavách, za což se objeviteli dostane slávy a uznání.

Hráč, který po 12 kolech nasbírá nejvíce slávy, vyhrává hru.

Kombinace shánění finančních prostředků a závodů o nejlepší místa k vykopávkám dělá z Pergamonu variabilní hru se snadno přístupnými pravidly. Hráči jsou nuceni se rozhodovat na základě peněz, které mohou získat, a pořadí, v jakém si vybírají místa, kde budou kopat.

Další vlastnosti: Typ hry Strategická. Herní doba 45 minut. Autor Stefan Dorra, Ralf zur Linde. 1. Základní hra / rozšíření Základní hra. 2. Minimální věk 10. 3. Jazyk hry anglický. 4. Jazyk pravidel anglický. 5. Minimální počet hráčů 2. 6. Maximální počet hráčů 4. 7. Herní doba (minut) 31-45. 8. Hodnocení Boardgamegeek (0-10) 6.9.

Katalogové číslo: 93091 Kategorie: , , ,

Související produkty