Hasbro Gaming Axis & Allies: WWI 1914

2 199 

Hasbro Gaming Axis & Allies: WWI 1914  Hasbro Gaming Hasbro Gaming Axis & Allies: WWI 1914 2199 Kč

Popis produktu

Toto není druhá světová válka. Pokrok během “války, která ukončila všechny války”, se měřil na metry, ne na míle. Italové stáli na straně Spojenců, zatímco Turecko – tehdy centrum Osmanské říše – bylo jedním z členů takzvaných Centrálních mocností. Císařské Německo a Rakousko-Uhersko byly dalšími dvěma hlavními ústředními mocnostmi.

Hlavní spojenci, někdy označovaní jako Ententa, se skládali z Britského impéria, Francie, Itálie, Spojených států a carského Ruska. Aliance zahrnovala i další historické členy, kteří však víceméně spadali pod velení a kontrolu jedné z těchto velmocí. Ve skutečnosti, kdyby generál Pershing netrval na zachování její celistvosti, i americká armáda by se ocitla v roli pouhé náhražky za francouzskou a britskou.

Axis & Allies:WWI 1914 postaví hráče do čela jedné z velmocí, přičemž každá z nich bude mít vlastní pěchotní skulpturu.

Jak poznamenává designér Larry Harris: “Při hraní této hry si rychle uvědomíte, že tohle není druhá světová válka. Nejsou zde žádné masivní přepady kontinentů s bleskovými obrněnými divizemi a letadly. Místo toho se zde odehrává řada odhodlaných ofenziv, kterým se brání stejně odhodlané armády odhodlané udržet linii. Zjistíte, že vaše vyčerpávající se zdroje mužů a dělostřelectva musí být nasazeny s velkým rozmyslem a efektivitou. Budete bojovat v podstatě stejným způsobem, jakým spolu lidé bojovali po tisíce let – jenže tentokrát se schopnost zabít nepřítele a jeho schopnost zabít vás stala nesnesitelně efektivní.”

 

Další vlastnosti: Typ hry Strategická, Válečná. Herní doba 60 – 180 minut. Autor Larry Harris, Jr.. 1. Základní hra / rozšíření Základní hra. 2. Minimální věk 12. 3. Jazyk hry anglický. 4. Jazyk pravidel anglický. 5. Minimální počet hráčů 2. 6. Maximální počet hráčů 8. 7. Herní doba (minut) 180. 8. Hodnocení Boardgamegeek (0-10) 7.2.

Katalogové číslo: 810011725683 Kategorie: , , ,
Výrobce:Hasbro Gaming

Související produkty