Huch Witchstone – DE/EN/FR

1 349 

Huch Witchstone – DE/EN/FR  Huch Huch Witchstone – DE/EN/FR 1349 Kč

Popis produktu

Jako uznávaní zástupci svého cechu se shromažďujete kolem starobylého posvátného kamene, jehož význam a magickou moc znají pouze adepti. Každý hráč obsadí jednu ze čtyř věží kolem čarodějného kamene a začíná od ní. Pomocí kotlíku vytvářejte magická kouzla a kolem kamene vytvořte síť magické energie. Vysílejte své čarodějky, nabírejte magické krystaly z kotlíku, využívejte pentagram a kouzelnou hůlku a hlídejte svitky s proroctvím, abyste si zajistili vítězství.

Ne všechny možnosti máte vždy k dispozici. Pouze pokud chytře využijete své příležitosti, budete mít šanci nasbírat během jedenácti kol nejvíce vítězných bodů a získat tak kámen čarodějnic – Witchstone.

Každý hráč ve hře má svůj osobní kotlík, který nese sedm krystalů a šest předtištěných magických ikon, a sdílí větší herní desku, na níž je křišťálová koule, která zobrazuje celou krajinu. Každý hráč má sadu patnácti destiček domina, přičemž každá polovina domina je šestiúhelník; každé domino zobrazuje dvě různé magické ikony ze šesti použitých ve hře.

V tahu umístíte jedno z pěti domin ze své zásoby lícem nahoru na svůj kotlík a poté provedete akci spojenou s každou ikonou vyobrazenou na tomto dominu; pokud ikona sousedí s dalšími dominy se stejnou ikonou (nebo s odpovídající předtištěnou ikonou), můžete tuto akci provést tolikrát, kolik ikon je v tomto shluku. Před provedením druhého typu akce musíte zcela dokončit první typ akce. Pomocí těchto akcí můžete:

  • Použít energii k propojení své výchozí věže s jinými místy na herním plánu, za což získáte 1, 3 nebo 6 bodů v závislosti na délce spojení.
  • Umístit čarodějnice vedle své startovní věže na herním plánu nebo je přesunout přes energetickou síť na jiná místa. Při tom získáváte body a případně i další akce, které můžete využít ve stejném tahu.
  • Pohybem žetonu po pentagramu sbíráte body a získáváte bonusové destičky hexů; tyto destičky můžete ihned použít k akcím nebo je umístit do svého kotlíku, aby bylo budoucí umístění destiček cennější.
  • Přesouvejte krystaly ve svém kotli, ať už proto, abyste uvolnili místo pro budoucí umístění destiček, nebo abyste získali bonusové akce úplným vysunutím krystalu.
  • Postoupením na kouzelné hůlce získáte body a provedete další akce, přičemž akce se zdvojnásobí, pokud jste aktuálně nejpokročilejším hráčem na hůlce.
  • Získávejte karty svitků, které zvyšují počet budoucích akcí nebo vám na konci hry přinesou bonusové body v závislosti na tom, jak dobře jste splnili vyobrazené proroctví.

Poté, co každý hráč dokončí jedenáct tahů – což může odpovídat 40-60 akcím v závislosti na tom, jak dobře jste používali svůj kotlík – hra končí a hráči sečtou své body z proroctví a dalších nasbíraných bodovacích značek, aby zjistili, kdo má nejvyšší skóre.

 

Hra je jazykově nezávislá, návod je v anglickém, německém a francouzkém jazyce.

 

Recenze hry v AJ:

Další vlastnosti: Typ hry Strategická. Herní doba 60 -90 minut. Autor Martino Chiacchiera, Reiner Knizia. EAN 4260071881397. 1. Základní hra / rozšíření Základní hra. 2. Minimální věk 12. 3. Jazyk hry bez textu. 4. Jazyk pravidel anglický. 4. Jazyk pravidel německý. 4. Jazyk pravidel francouzský. 5. Minimální počet hráčů 2.

Katalogové číslo: 4260071881397 Kategorie: , , ,
Výrobce:Huch

Související produkty