Lookout Games Atiwa – EN

1 599 

Lookout Games Atiwa – EN  Lookout Games Lookout Games Atiwa – EN 1599 Kč

Popis produktu

Pohoří Atiwa je oblast v jihovýchodní Ghaně v Africe, kterou tvoří strmé kopce s poměrně plochými vrcholy. Velkou část pohoří tvoří rezervace stálezeleného lesa, který je domovem mnoha ohrožených druhů. Těžba dřeva a lov pro maso zvířat z buše, stejně jako těžba zlata a bauxitu, však na rezervaci vyvíjejí velký tlak.

V nedalekém městečku Kibi mezitím starosta vyvolává rozruch tím, že na své zahradě poskytuje útočiště velkému počtu kaloňů. Tento muž si uvědomuje, jak velkou hodnotu mají tato zvířata v odlesněných oblastech naší planety: kaloni přes den spí a při západu slunce odlétají za potravou a hledají vhodné ovocné stromy až šedesát kilometrů daleko. Vylučují semena zkonzumovaných plodů a při letu domů je roznášejí po rozsáhlých oblastech. Jediná kolonie 150 000 kaloňů může ročně zalesnit plochu o rozloze až dvou tisíc akrů.

Stejně jako ten starosta v Atiwě víte, že kaloňové – kdysi opovrhovaní a lovení jako pouhý zloděj ovoce – jsou ve skutečnosti neuvěřitelně užiteční živočichové, kteří šíří semena po velkých plochách země. Tím pomáhají zalesňovat úhor a ve střednědobém horizontu zlepšují úrodu. Toto zjištění vedlo k symbiotické spolupráci mezi netopýry a pěstiteli ovoce. Zvířata jsou chována jako „domácí mazlíčci“, aby se rychleji zvětšovala rozloha ovocných farem. Vysoké stromy jsou ponechávány jako úkryty, které jim poskytují úkryt, místo aby je lovili pro jejich skrovné maso. Pokud však máte hodně ovocných netopýrů, potřebujete hodně prostoru…

Ve hře budete rozvíjet malou komunitu poblíž pohoří Atiwa Range, vytvářet bydlení pro nové rodiny a sdílet nově nabyté znalosti o negativních dopadech těžby a významu, který mají kaloňové pro životní prostředí. Musíte získat nové pozemky, hospodařit se zvířaty a zdroji a zajistit, aby vaše komunita prosperovala. Vyhrává hráč, který nejlépe sladí potřeby své komunity a životního prostředí.

Další vlastnosti: Typ hry Strategická. Herní doba 30–120 minut. Autor Uwe Rosenberg. EAN 4260402316611. 1. Základní hra / rozšíření Základní hra. 2. Minimální věk 12. 3. Jazyk hry anglický. 4. Jazyk pravidel anglický. 5. Minimální počet hráčů 1. 6. Maximální počet hráčů 4. 7. Herní doba (minut) 31-45.

Katalogové číslo: 4260402316611 Kategorie: , , ,
Výrobce:Lookout Games

Související produkty